2024. prilis 16. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

Diákönkormányzat Bélap Könyvtár Iskolarádió Zenei élet Színistúdió Csónakház Humor Gyermekvédelem

Iskolarádió

A III. Béla Gimnázium iskolarádiójának első szárnypróbálgatásai már a 80-as években elkezdődtek, majd a 90-es években az akkori technika tönkremenetele vetett véget az akkor még kezdetleges adásoknak. Az ezredforduló után a Stúdió megalakulásával, a rendszer kiépítésével, és a technikusi gárda kiképzésével azonban minden együtt volt az újraalakuláshoz. Ekkor kapta az igazgatói felkérést Dr. Mayer János az iskolarádió megszervezésére és vezetésére, mai formájában a 2003-2004-es tanévtől működik. Minden nap egy-egy szerkesztőgárda kezében az irányítás, így biztosítva a zenei változatosságot, műsoraik 7:40-től, ill. az 1-5. óra utáni szünetekben hallhatók, zeneszámokkal és közérdekű információkkal. Bizonyos esetekben a rádió iskolai megemlékezések, ünnepi műsorok közvetítésére is szolgál.