2024. prilis 25. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

A Bajai III. Béla Gimnázium 2009 augusztusától akkreditált ECL nyelvvizsgahely. ECL - egységes nyelvvizsgarendszer az Európai Unió tagállamainak nyelveiből. ECL nyelvvizsga tehető angol, német, olasz, spanyol, francia, magyar, szlovák, lengyel, román, bolgár, cseh, orosz, horvát, héber és szerb nyelvekből. Az ECL vizsganyelvek közül angolból, németből és magyarból akkreditált és nemzetközi bizonyítványt is kapnak az eredményesen vizsgázók.
A még nem akkreditált többi vizsganyelvből megszerzett ECL nyelvvizsga - bizonyítvány külön vizsga letétele nélkül honosítható.

Miért az ECL nyelvvizsga?

• Európa-szerte kiépült hálózat
  • nemzetközileg elfogadott
  • nyelvoktatás - adekvát
  • vizsgázóbarát (páros szóbeli vizsga, szótárhasználat az íráskészség feladatnál)
  • kommunikációs készségeket mér nyelvtani tesztek és fordítás nélkül
  • kedvező megfelelési arány
  • részvizsga ismétlési lehetőség
Iskolánkban angol, német, francia, olasz, orosz és horvát nyelvből tehető nyelvvizsga a következő szinteken A2, B1, B2, C1. Részletes információk a www.ecl.hu a következő menüpontok alatt: Aktuális Vizsgadíjak az ecl.hu-n.

A vizsgadíj befizetésének módja:
  • A vizsgadíjat átutalással kell rendezni. A fizetésre vonatkozó részletes adatokat a vizsgára való regisztráció után küldjük meg e-mailben. Az átutalás igazolását elektronikusan, a vizsgázói felületre kell feltölteni. A jelentkezés csak a vizsgadíj befizetését igazoló bizonylat feltöltésével válik érvényessé. Aki a feltöltést a jelentkezési határidő lejártáig nem teszi meg, annak jelentkezését a vizsgahely törli.

• Számlaigény esetén az online regisztrációkor meg kell adni a számlázási adatokat Az összeg befizetéséhez szükséges pontos banki adatok a regisztrációkor létrejövő Vizsgázói oldalon találhatóak.
    A fentiek hiányában számla kiállítására nincs mód. Ennek elmulasztása esetén –utólag –névre szóló befizetési igazolást nem áll módunkban kiadni.

• Információk az első sikeres állami nyelvvizsga díjához nyújtott állami támogatásról

Hogyan készülhetsz a nyelvvizsgára?