2024. mrcius 28. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

Versenyeredmény 2023. mrcius 27.
Péchy Blanka érdemes művész, a Kazinczy -díj alapítója a Kazinczy -versenymozgalmat kiterjesztette az általános iskolai korosztályra is. Ez a versenyforma az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja.
A Szép magyar beszéd verseny egymásra épülő szintjei közül a legtöbb résztvevő a legnépesebb - az általános iskolai - korosztály köréből kerül ki. Ezért a helyi, területi fordulók után, két országos döntőben mérhetik össze a tanulók tudásukat, képességüket. A dunántúli és a budapesti versenyzők Balatonbogláron, a Dunától keletre fekvő vármegyék tanulói pedig Kisújszálláson.
A keleti országrész országos döntőjébe az idén tíz vármegyéből 61 versenyző jutott be. Kiváló teljesítménye alapján Csorba Barnabás 8. A 1. helyen végzett, a Kazinczy-jelvény arany fokozatát kapta.
Felkészítő tanár: Schmélné Janotka Ilona
Gratulálunk!