2024. prilis 26. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

Ismét országos eredményeket értek el a bélás olaszosok! 2023. prilis 09.
A 45. „Festival d’italiano” országos olaszversenyen főleg írásbeli kategóriákban, így vers-, és prózafordításban, pályamunkák írásában indultak diákjaink, többen több kategóriában is. A beérkezett közel 200 pályamunka közül a Pécsi Tudományegyetem Olasz Tanszéke által kiírt pályázatokon két diákunk is helyezett lett. Kékesi Viktória 11. A osztályos tanuló az „Italia nelle canzoni” című kategóriában két olasz dal és videó alapján olasz nyelven elemezte a közvetített nyelvi és képi üzenetet. Viki 1. helyezést ért el. Olasztanára Illésné Turai Zsuzsanna. Bán Balázs 11.C osztályos tanuló pedig az „Én is részt vettem a Grand Touron” című kategória kiírása szerint egy brit arisztokrata család örököse helyébe képzelve magát, személyes hangvételű naplóban magyar nyelven mesélte el itáliai utazásának élményeit. Balázs 3. helyezést ért el. Olasztanára Banga-Burány Teréz.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Olasz Tanszéke prózafordítási pályázatán Stefania Auci: L’inverno dei leoni művének fordítása szerepelt. Vida Hédi 10. C osztályos tanuló pályamunkája dicséretben részesült. Olasztanára: Illésné Turai Zsuzsanna.
A Festival szóbeli kategóriáiban nem vettek részt diákjaink, viszont a csoportos ének könnyűzenei kategóriában igen. Bobák Véda 11.C osztályos diákunk Maneskin: Torna a casa című dalát énekelte, olasztanára Banga-Burány Teréz, gitáron kísérték Kollár Kende 9.A és Geiger Csanád 9. B osztályos tanulók. Ezüst minősítést értek el.