2024. prilis 20. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

Wunderbar fesztivál 2023. prilis 21.
Iskolánk német nyelvet tanuló és szerető diákjainak maroknyi csapata vett részt a Minden Nap Németül magazin szerkesztősége és az ELTE BTK Német Nyelvoktató és Szakdidaktikai Tanszéke által szervezett karriernapon Budapesten. A színvonalas eseményt a német nyelvet népszerűsítő Wunderbar fesztivál keretében rendezték meg. A résztvevők pódiumbeszélgetéseket hallhattak szak- és műfordító, tolmács, filmfordító, többnyelvű sportriporter-műsorvezető, stewardess, idegenvezető, tanár, konzulátusi mukatárs és vegyészmérnök szakemberekkel, akik munkájuk során nap mint nap használják a német (vagy esetleg más idegen) nyelvet. Megtudhattuk tőlük, hogyan kerültek a pályára, miből áll a munkájuk, mit szeretnek benne, milyen nehézségekkel kell esetenként megküzdeniük, milyen ismeretekre, készségekre van szükségük a napi munkához. A személyes hangvételű, derűs beszélgetések során az idegen nyelvek „mesterei“ sok érdekességet, személyes élményt, hasznos tippet is megosztottak az érdeklődőkkel. Hangsúlyozták, hogy számos szakmai területen előnyt jelenthet a német nyelv magas fokú ismerete a ma már alapként elvárt angol nyelvtudás mellett. Egy ismert óriásvállalat alelnöke arra bíztatta a fiatalokat, hogy ne féljenek majd akár álomnak tűnő álláshelyeket is megpályázni, hiszen gyakran (persze a megfelelő tudás mellett) csak a bátorságon múlik a siker. Megérte korán felkelni az utazáshoz – Deutsch ist cool!
Kísérőtanárunk Balykó Noémi volt.