Bithódítás 2023. december 17.
A Bajai III. Béla Gimnázium tanulói már évek óta részt vesznek a Hódítsd meg a biteket! versenyen, mely a Bebras Nemzetközi informatikai és számítógép-készség verseny része.

A Bebrast Dr. Valentina Dagiene litván professzor hívta életre azzal a céllal, hogy megmutassa az informatika területének sokszínűségét, felkeltse az érdeklődést az informatika iránt és feloldja az informatikával kapcsolatos félelmeket, negatív érzéseket. A kezdeményezés fő megvalósulása egy verseny, melyhez a Bebras-országok minden évben közösen dolgoznak ki feladatokat. A versenyre minden országban az adott év novemberében kerül sor. A verseny során a résztvevők egy online felületen kapják meg a kérdéseket.

Az első versenyt 2004-ben Litvániában rendezték meg. 2006-ban újabb országok csatlakoztak a kezdeményezéshez. 2023-ban már 59 ország tanulói vettek részt a versenyen a világ minden tájáról. Magyarországon először 2010-ben szervezték meg a versenyt Hódítsd meg a biteket! néven.

2023-ban 301 magyarországi és határon túli iskola 41 595 tanulója válaszolta meg a kérdéseket, a 7-8. évfolyamon 9 223, a 9-10. évfolyamon 13 789 induló volt.

A Bajai III. Béla Gimnázium 444 fővel képviseltette magát a versenyen, ezzel a 12. legtöbb tanulót indító iskola lett. Bár sok iskola csak a legtehetségesebb tanulóit indítja, gimnáziumunk tanulói által elért pontszámok átlaga mégis meghaladja az országos átlagot.

Legeredményesebb tanulóink: 7-8. évfolyamban Szabó Dékány Benett 5. helyezést ért el, a 9-10. évfolyamon Geiger Csanád szintén 5. lett. Mindkettőjük felkészítő tanára Sziegl Hajnalka. 9-10. évfolyamon Soós Bence is eredményesen szerepelt, 8. helyezést ért el. Őt Gottlieb Gábor tanítja.