Kecske Kupa Matematikaverseny 2023. december 16.
A MATEGYE Alapítvány, azaz a Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány több mint tíz éve rendezi meg ezt a rendhagyó matematikaversenyt, melyen ötödiktől nyolcadik osztályig 4 fős csapatok indulhatnak. Intézményünk ebben a tanévben 17 bajai és környékbeli iskolából érkező csapat számára biztosította a helyszínt. Iskolánkat az első fordulóban négy hetedik és kettő nyolcadik évfolyamos csapat képviselte. Mindkét évfolyamon a Bélás diákok lettek az első helyezettek: a 7. évfolyamon Meskó Áron, Szőke Hanna, Tamaskó Milla, Vad Bálint, a 8. évfolyamon Jerkovics Mladen, Kucsora Tamás, Szabó Rebeka, Szűcs Domonkos.
A verseny különlegességét az adja, hogy a tanulók kooperációban oldanak meg egyre nehezedő feladatokat, melyek eredményét egy QR-kód segítségével érvényesíthetik. Amennyiben jó a megoldás, kaphatják a következő feladatot. Ha viszont a megoldás helytelen, a csapat dönthet, hogy passzolja az adott feladatot, vagy tovább gondolkodik rajta, de ekkor meghatározott pontszámok levonásra kerülnek, így ez a verseny kőkemény stratégiai küzdelem is.