2024. mjus 03. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

Kiemelkedő bélás eredmények a Regionális Olasz Versenyen 2023. december 21.
Immár több mint két évtizedes hagyománya van annak, hogy gimnáziumunk olaszul tanuló 10-12. évfolyamos diákjai közül többen részt vesznek a Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium olasz tagozata által évente megrendezett Regionális Olasz Versenyen, a Festival regionale d’italiano-n, ahol az írásbeli feladatlaptól, a vizsgakövetelményekkel egyező témák élőbeszéd versenyétől az előadói kategóriákon keresztül (versmondás, egyéni és csoportos ének), a képzőművészeti kategóriáig, a műveltségi vetélkedőig, az olasz süteménykészítésig, valamint a Pécsi Tudományegyetem Olasz Tanszéke által kiírt írásbeli pályázatokig terjed a diákok benevezési lehetősége. Nem csak a bélások nagyszámú részvétele, hanem a különféle kategóriákban elért helyezések sokaságának elnyerése is hagyományosnak mondható, köszönhetően az olasz nyelv tanítása hatékonyságának, a diákok szorgalmának és motiváltságának.
A december 14-én lezajlott versenyen az alábbi elismerésre méltó, kiemelkedő bélás eredmények születtek:
10. évfolyam:
Élőbeszéd/1 Kádár Napsugár 10.D 1. helyezés (Banga-Burány Teréz)
Szabados Géla 10.D 3. helyezés (Banga-Burány Teréz)
Élőbeszéd/2 Pálfi Enikő 10.B 2. helyezés (Illésné Turai Zsuzsanna)
11. évfolyam:
Élőbeszéd Dobosi Dorina 11.C 3. helyezés (Illésné Turai Zsuzsanna)
Írásbeli Vörös Emma 11.B 1. helyezés (Banga-Burány Teréz)
Dobosi Dorina 11.C 3. helyezés (Illésné Turai Zsuzsanna)
Nyirati Virág 11.C dicséret (Illésné Turai Zsuzsanna)
Képzőművészet Nyirati Virág 11.C 3. helyezés
Süteménykészítés Koller Dorina 11.C 1. helyezés
12. évfolyam:
Egyéni ének Bobák Véda 12.C 1. helyezés
zenei kísérete: Geiger Csanád 10.B
Kollár Kende 10.A
Papp Willem Rómeó 10.A
Gogolák Zalán 10.A

PTE Olasz Tanszéke pályázatai:
A Pécsi Tudományegyetem Olasz Tanszéke három pályázatot írt ki: fordítási feladat Italo Calvino olasz mesegyűjteményéből, Boccaccio: Dekameron egyik novellája alapján esszéírás feladat „Én is lehetnék az a futó lány” címmel – avagy hogyan győzi meg Nastagio degli Onesti Paolo Traversari urat és családját, illetve videóelemzés- esszé feladat Caparezza - Vieni A Ballare In Puglia című dala felhasználásával Puglia tartomány társadalmi problémái, turisztikai látványosságai, valamint a dalszöveg és a képi megjelenítés kapcsolatának elemzése.
A helyezést elért bélás diákok:
Esszéírás Vörös Emma 10.B 1. helyezés (Banga-Burány Teréz)
Kovács Georgina 12.A 3. helyezés (Illésné Turai Zsuzsanna)
Videóelemzés Kékesi Viktória 12.A 1. helyezés (Illésné Turai Zsuzsanna)
Nagy Aisa 12.A 2. helyezés (Illésné Turai Zsuzsanna)
A Regionális Olasz Versenyen a Pécsi Tudományegyetem Olasz Tanszéke két különdíjat ad ki. A diákok közül Kékesi Viktória kapott különdíjat, aki jutalomként részt vehet a Pécsi Bölcsész Kreatáborban és 10 intézményi pontra szerezhet jogosultságot. A legaktívabb és legeredményesebb felkészítő tanári különdíjat idén is Illésné Turai Zsuzsanna tanárnő nyerte el.