Versenyeredmény 2024. janur 29.
Szép eredményt értek el a gimnázium 11-es diákjai a Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulójában, ahol négy vármegye és Erdély is képviselte magát. A verseny célja: Segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget teremt arra, hogy átéljék az együtt gondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.
A 4 fős csapat tagjai: Siket Arnold 11. A, Wolf Katalin 11.B, Gyenis Márkó 11.D és Gregus Bulcsú 11.B osztályos tanulók 105 csapatból a 17. helyezést érték el. Felkészítő tanáraik: Nagy Éva, Steingártné Molnár Mária tanárnők és Gottlieb Gábor tanár úr. Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak!