2024. prilis 28. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

Bélások az Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny szegedi regionális döntőjében. 2024. mrcius 20.
A verseny célja a csapatban való munka, a prezentációs készség, a kreatív és kritikus gondolkodás fejlesztése. Egy komplex történelmi helyzetet kell több szempontból elemezni (pl. SWOT analízis, opciós fa, kockázati tényezők vizsgálata), majd a legjobbnak tartott stratégiát kiépíteni. A két online, esetoldó fordulóban elért eredmények alapján a legjobbakat hívták be a regionális döntőbe, mely során a feldolgozandó eset, a vasvári béke körülményeinek kidolgozására 120 óra, a prezentáció helyszíni bemutatására 10 perc állt rendelkezésre, majd 5 percben a hozzáértő zsűri kérdéseire kellett válaszolni.

A rendkívül erős mezőnyben mindkét bélás csapat (Bujdosó Fanni, Fenyvesi Dorottya, Köbli Ágnes 11. C, illetve Bobák Véda, Bán Balázs 12.C, Gyurcsy Emma 12.D) remekült megállta a helyét, a díjkiosztón divíziójukban negyedikként szólították őket. Felkészítő tanáruk Illésné Turai Zsuzsanna. Gratulálunk!