Skóciában jártunk 2024. mrcius 19.
Iskolánk negyven diákja négy tanár kíséretében március közepén repülővel Skóciába utazott. A diákok és tanáraik a hat napos út során az ország legszebb részein haladva busszal bejárták a Skót-felvidék tájait, ellátogattak a titokzatos Loch Nessbe, áthaladtak a páratlan szépségű Glancoe-völgyön és Dundee városában bejárták a híres Discovery hajót, mellyel az 1900-as évek elején skót tudósok sikeres, 3 éves expedíciót hajtottak végre az Antarktiszon. Az utazás során a diákok felfedezhették a skót főváros, Edinburgh és Stirling várait és egyéb építészeti csodáit, St. Andrews városában pedig láthatták az egyetemet, ahová az angol királyi családból származó Wilmos herceg járt, illetve azt a kávézót, ahol Wilmos és Kate Middleton először „randiztak”. Az egyik kedvenc program a stirling-i börtönlátogatás volt, ahol interaktív program keretében tapasztalhatták meg a fiatalok, milyen lehetett az élet egy skót börtönben az elmúlt századokban. A hat nap alatt a diákok családoknál voltak elszállásolva, így közvetlenül szerezhettek tapasztalatot arról, hogy milyen is a skót élet a hétköznapokban. A kirándulás nagyszerűen sikerült, diákjaink életre szóló élményekkel tértek vissza a dolgos hétköznapokba.