Versenyeredmény 2024. mrcius 20.
A Bajai III. Béla Gimnázium ECL nyelvvizsgahelye februárban bonyolította le az ECL országos nyelvi verseny első fordulóját, mely a versenyzők olvasásértését, beszédértését és íráskészségét mérte angol és német nyelvből. A feladatok megegyeztek az ECL nyelvvizsga feladataival, és az értékelés is az ECL kritériumrendszere alapján történt, így a verseny próbanyelvvizsgának is tekinthető. Minden versenyző visszajelzést kapott az egyes készségekből elért százalékos eredményéről.
A legjobban teljesítő résztvevők meghívást kaptak a Pécsi Tudományegyetem Idegen Nyelvi Központjában megrendezett országos döntőre. Hét bélás diák is ott volt a legjobbak között. Ők valós vizsgaszituációban próbálhatták ki a szóbeli (beszédkészség) vizsgarészt is.
Döntőseink:
Angol nyelv, B2 kategória:
Csorba Barnabás (tanára: Hodovánné Billibók Tünde)
Ferencz Máté (tanára: Derekas Gabriella)
Füstös Ákos (tanára: Hodovánné Billibók Tünde)
Varga Lilla (tanára: Schmidt Ágnes)
Angol nyelv, C1 kategória:
Schmidt Szabolcs (tanára: Bartha Adrienn)
Német nyelv, B2 kategória:
Repáruk Ildikó (tanára: Balykó Noémi)
Német nyelv, C1 kategória:
Jónás Zoé (tanára: Döményné Dobosi Lejla)
A döntősök közül Repáruk Ildikó kategóriájában az első, Schmidt Szabolcs a harmadik helyet szerezte meg.
Gratulálunk a szép eredményekhez, és további sok örömet és sikert kívánunk az idegen nyelvek tanulása terén!