Versenyeredmény 2024. mrcius 20.
A „Festival d’italiano” országos olaszversenyen 52 iskolából 654 nevező mérte össze a tudását. Iskolánkból főleg írásbeli kategóriákban, így vers-, és prózafordításban, pályamunkák írásában és képzőművészeti kategóriában indultak diákjaink. Nagy büszkeség számunkra, hogy több kategóriában is nagyon szép eredményt értek el iskolánk olaszosai.
A Pécsi Tudományegyetem Olasz Tanszékének pályázatain több diákunk is helyezett lett. Az „Egy emigráns története” című kategóriában az egyetem három 1. díjat osztott ki, akik közül abszolút győztesként Pálfi Enikő 10.B osztályos tanulót emelték ki. Enikő ezért az egyetem különdíját is megnyerte, így jutalomként részt vehet a Pécsi Bölcsész Kreatáborban, és 10 intézményi pontra szerezhet jogosultságot. Ugyenebben a kategóriában Sipos Kinga 12.A osztályos tanuló 2. helyezést ért el, Nagy Aisa 12.A osztályos tanuló 3. helyen végzett, Márton Viktória 10.B osztályos tanuló pedig dicséretben részesült. A tanulók feladata ebben a kategóriában egy olasz népdal szövegének és képi anyagának elemzése volt, rávilágítva az emigráció társadalmi problémáira. Olasztanáruk Illésné Turai Zsuzsanna.
Kovács Georgina 12.A osztályos tanuló feladata „Cellini Facebook posztjai” című kategórában Benvenuto Cellini Vita címet viselő, önéletrajzi ihletésű emlékirata alapján Cellini életének posztok formájában történő feldolgozása volt, Gina 2. helyezést ért el. Olasztanára Illésné Turai Zsuzsanna.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Olasz Tanszéke által meghirdetett „Színárnyalatokat jelölő kifejezések az olaszban” című pályázaton Vörös Emma 11.B osztályos tanuló 2. helyezést ért el. A feladat öt darab különböző szerkezetű, színárnyalatot jelölő olasz kifejezés gyűjtése és elemző bemutatása volt, kitérve a kifejezések jelentésére, szerkezetére, használati jellemzőire. Olasztanára Banga-Burány Teréz.
A Festival d’Italiano országos olaszverseny keretein belül a Studio Italia által meghirdetett „Mennyire ismered Olaszországot?”című öthetes magyar nyelvű online kvízjátékra számos diák nevezett szerte az országból. Az öt héten át tartó megmérettetésen történelem, földrajz, művészet, sport és gasztronómia témakörökben kellett számot adniuk a diákoknak a tudásukról. Az országos döntőbe mindössze 20 diák került be. Nagy öröm számunkra, hogy iskolánkat két tanuló is képviselhette az országos döntőn. Demeter Daniella 10.D osztályos tanuló az 5. helyen, Szlavikovics Flóra 12. D osztályos tanuló pedig a 8. helyen végzett 2024. március 22-én a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban megrendezett döntőn. Olasztanáruk Banga-Burány Teréz.