2024. mjus 06. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2024     www.bajabela.hu Éber Sándor freskója

WUNDERBAR fesztivál (április 08-14.) 2024. prilis 23.
„Deutsch. Deine Eintrittskarte.” azaz „A német a te belépőjegyed.”

Az idén immár harmadszor, ezúttal a fenti mottóval, országosan meghirdetett, a német nyelv tanulását és a német kultúra népszerűsítését célzó fesztivál hetében iskolánk diákjainak is lehetősége volt ezzel kapcsolatos ötleteiket kreatívan kifejezni.

A fotón a kilencedik és tizedik évfolyam munkáinak mini kiállítása látható. Egy tizenegyedikes emelt szintű csoport tanulói online értekezlet keretében folytathattak élő beszélgetést egy éppen érettségi előtt álló németországi diáklánnyal az ottani iskolarendszerről, vizsgákról, továbbtanulásról és persze a diákéletről.

Nyolcadik osztályos németeseink pedig éppen ezen a héten, a DSD I nyelvvizsga szóbeli részének keretében csillogtathatták meg némettudásukat, mely remélhetőleg sok helyen lesz majd belépőjegy számukra a jövőben.

Német nyelvi munkaközösség